učast

Ahoj Kamarátky a Kamaráti

T.O. Usvit, tak ako každý rok, tak aj teraz pôjde zapáliť na náš flek v Slávikovej doline nejakú – tú sviečku k pomníčku nebohého Kamaráta Vreca. Tento rok sme sa rozhodli pripojiť ku zaužívanému zimnému prechodu aj táborenie. Na túto akciu Vás v mene osady srdečne pozývam.

Niekoľko dôležitých vecí, čo treba vedieť:

Termín:             11.1.2020

Doprava: 9:20 hod z Prievidzskej hl. stanice ide bus do Val. Belej. Menej zdatní trampi vystúpia 10:12 hod na zástavke Klin a jednoducho sa presunú po asfalte až do ústia Slávikovej doliny a následne po vysnežených lesných cestičkách až na flek T.O. Usvit. Tento presun odhadujem časovo tak do hodiny.   Tí zdatnejší z nás vystúpia v Belej pri Starej pošte o 10:25 hod. Potom sa vydajú na samotnú púť po krásnych zvážniciach cez nejaké samoty a laz Veľkí Fačkovci  opäť až na flek. Táto cesta bude trvať okolo dvoch hodín. Možno niečo dlhšie, ak by veľa nasnežilo. V oboch prípadoch je pri výstupe z autobusu možnosť občerstvenia. Na našom fleku sa obe skupiny stretnú. Tam sa bude podávať kapustnica a variť čaj. Takže je potrebné, aby ste si so sebou vzali aj ešus, alebo misku a lyžicu.

Výstroj a výbava: kvalitné zimné oblečenie a obuv. Oblečenia viac vrstiev, čiapku, rukavice. Dobré je mať aj nejakú rezervu, keď sa cestou spotíte, aby sa dalo do niečoho suchého prezliecť. Nejaké jedlo, sladkosti a nápoje a už spomínaný ešus. Pre tých čo sa rozhodnú táboriť, len pripomínam stan, karimatka, spacák, čelovka, oblečenie navyše, niečo na obutie do spacáku, nejakú knižku  a opäť tie nápoje.

Cesta nazad:   Klín – PD: Bus  16:05, 20:32, a pomerne veľa stopov a taxíkov. Ranné nedeľné spoje: 9:15, 12:36, 14:40….

Na vašu účasť sa za osadu T.O. Usvit a ZTR-P teší Čuli.