Ahoj kamaráti. Je sobota ráno 8 hodín 50 minút valíme. Náš horský vodca pre tento prechod je kamarát Čmogo z T.O. Rogers.
A už sa robia malé partie. Kráčame Hluchou dolinou a spomíname na druhu polovicu 70-tych rokov, kedy osada Rogers opustila pastiersku búdu v tejto doline, kde chodievali od roku 1969 až do roku 1975
Sherif osady Rogers – Čmogo, podchvíľou spomína historky z čias, keď tu mali chalupu a robili prvé akcie. Aj v lete 1975, keď chlupatí popílili osadný totem sa osada presťahovala do Čavoja na Končekov laz, budovať vlastnú chalupu a flek, ktorý dodnes často hýri skvelou náladou a fajn kamarátmi.
Spomínali sme i my s Minym na slezinu T.O. Mescalero v januári 1977 tu v Hluchej doline. Chodili sme sem ďaľšie tri zimy s osadou Buffalo a s kamarátmi z okolia Prievidze.
Od chalupy kolmo hore na zelenú značku, ktorá vedie od Čičermana cez lúku, kde posledne robila potlach prievidzská osada Coloredo, dole na Občiar kráčala hŕstka sedemnástich trampov vo veselej vrave, tešiaca sa slnečnému počasiu. Malý osviežujúci dúšok čerstvej vody a pár ťahov toho prekliatého tabaku a mastíme cez Bielu vodu na spomínaný krásny flek osady Rogers, kde nás čaká Kocova (T.O.Buffalo a kamaráti Rogers) večerná pagoda. Potom nasledoval neuveritelne fajnový Jančiho guláš, (T.O.Spálený vrch) veľa slov a pesničiek do skorého rána.
Ráno nás privítala pochmúrna zatiahnutá obloha, z ktorej pekne smoklilo. No na nálade nám to nemohlo ubrať,lebo za nami bol pekný víkend a prednami celá nedeľa.
Ahoj
Kanco
T.O.Mescalero

Foto kamarát Stando