BARANEC

Západné Tatry v dňoch 23.-25. 09 2011.

Piatok 23.9.2011

Je krásny slnečný deň od rána. Kamaráti prievidzských trampských osád dobre vedia, že dnes začína skvelý víkend. Už o chvíľu sa zídu na chate pod Barancom, aby tam rozložili svoj hlavný tábor. Medzi 15,00 – 18,00 hod. je osádka 49. ľudí na dohodnutom mieste. Pri družnej debate, bojovo naladení kujú plány, ako zdolať jedného z velikánov v pohorí Západných Tatier – Baranec 2184 m.n.m. Mesiac bol ešte vysoko, keď sme sa lúčili s čistou hviezdnou oblohou, ktorá veštila ďalší krásny deň.

Sobota 24.9.2O11

Je osem hodín, všetci po raňajkách. Pinkle s obživou a pitím na chrbtoch. Skvelá nálada a vyrážame do ústia Žiarskej doliny, odtiaľ cez Žiarsku chatu do sedla Žiar k cieľu výpravy na Baranec, Holý vrch a spať na chatu pod Barancom. Trasa s prevýšením 1184m a cca 23 km nám trvala do 17,30 hod.

Niektorí kamaráti a kamarátky s deťmi, volili menej náročnú trasu. Z ústia Žiarskej doliny po náučnom chodníku na Žiarsku chatu, symbolický cintorín, vodopád a dolu fujazd na kolobežkách, alebo po svojich.

Voľnosť a rozlet si dopriali aj kamaráti, ktorí sa vydali trasou: Ústie žiarskej doliny, Smutné sedlo, Plačlivé, Ostrý Roháč, Jamnické sedlo, Jamnickou dolinou k záveru Račkovej doliny a na základňu pod Baranec. Trasa cca 36 km.

Večer sa niesol družnou debatou pri teple ohňa a tónov gitár. Tieklo pivo, malinovka či víno.  Zážitkov bolo ako čečiny v lese, tak niet sa čo čudovať, že noc tak rýchlo ubehla.

Nedeľa 25.9.2011

Slnečné ráno nám nedalo dlho vylihovať. Balíme pinkle, aby sme ešte dnes, kde čo stihli. Ešte ranná káva s cigárom, pár vtipov, stisky rúk na rozlúčku a spokojný z vydareného víkendu valíme domov.

Ahoj Kanco

http://www.chatabaranec.sk/?zobraz=1