Rok 2013

trojstretnutie orig

Sú stretnutia, na ktoré ideš a stretneš tam kamarátov, ktorých si už dlho nevidel. Máš radosť, že sa im darí a že si s nimi zaspomínaš. Tešíš sa a z nových známych. Ale sú stretnutia, a toto určite patrí k takým, kde sa tešíš na kamarátov o ktorých vieš, že prídu a že sa rovnako tešia na teba. Pamätáte sa útlu mladosť, keď nám hovorievali:„ Ešte 2x sa vyspíš a potom……“ Tak v tomto duchu sa tieto „ trojstretnutia“ odohrávajú. Krásna , zasnežená príroda na Majsniarovom Laze, príjemné počasie, súťaže primerané veku, večerný táborák a bezvadná muzika, ešte umocňovali našu radosť a dobrú náladu. Čo ešte dodať? Snáď len: „ Ešte 360x sa vyspíš a potom…….“

Zúčastnení:

Majsniarov Laz: Jimmy, Saňa, Paťko, Koco, Milka, Kocino, Drobec, Maják, Leo, Soňa Robo, Hela,

Partizánske: Tetka, Duňo, Lubanko, Danka, Maťo, Maťko, Spršo, Čuňo, Andrej, Láďo,

Bratislava – Pezinok: Džipo, Janka, Čiko, Lewis

Trnava: Čížo, Mao, Smradko

Morava: Bufi, Sam, Robin

Martin: Zlozor, Lady

Prievidza: Joe, Dáša, Romča, Kanco, Karči


 

Hrčiakova 55-ka na Chvojnici

1

Hrčiakova 55-ka na Chvojnici


 

Prekvapenie na Majsniarovom Laze 12.-14. 04

2

Za účasti všetkých „favoritov“ sa konal 3-krát turnaj v „zasranovi“, ktorý poriadali Maják a T.O. Buffalo. Tentokrát vyhral domáci Koco a týmto víťazstvom prekvapil nielen všetky možné stávkové kancelárie a zúčastnených, ale ako sa vyjadril, aj sám seba. Čo prekvapivé nebolo – to bola výborná atmosféra, dostatok piva a tradičného pečeného bôčiku.

Ahoj Maják.

Zúčastnení: viď foto

Foto kamarát Drobec a kamarátka Milka


 

Buffiho „60“.

3

Očakávate opis akcie ? – Aká bola „super“ atmosféra, koľko bolo ľudí, aké dary, aký bol guláš, kto ho varil a pod.

Nedočkáte sa !

Tak možno očakávate nejaký pekný a dojímavý vinš, o zdraví a šťastí a pod.

Nedočkáte sa!

Tak prečo sa snažím ? Nuž pre toto ! Budem ignorovať Buffiho aj jeho 60-ku. Ja chcem popriať nám všetkým, čo ho majú radi, aby sme sa ešte dlho mohli tešiť z jeho prítomnosti. Nech medzi nás ešte dlho vnáša svoj charakteristický pokoj a rozvahu, Prajem nám všetkým, aby sme sa ešte dlho mohli tešiť z jeho gitary a krásnych piesní, ktoré vždy potešia.

Poznámka na záver.

Predsa jeden darček na záver spomeniem. Tan sa mne osobne vryl do mysle. Čochtanová pieseň o vitálnom 60-nikoví, ktorú zahral pri ohni pre Buffiho.

Tá teda bola…..

Maják

Buffiho 60-ka foto kamarát Hobo


 

Malý Veľký prechod – T.O.Mescalero

prechod2013

Malý – Veľký prechod.

10-12. 5. 2013 Kľačno – Farská lúka

Spomienka na zosnulých osadníkov kamaráta Lišiaka a Pekyho. 37. rokov od založenia T.O. Mescalero.

Už vo štvrtok 9.5. 2013 osada Mescalero rozložila svoj tábor pri Zlatom prameni na Farskej lúke. V teepee zahorel oheň. Dym stúpal dymovými chlopňami, aby oznamoval lesu ich prítomnosť. Nocou bolo počuť spev, ale i hlasy od poradného ohňa. .

Piatok ráno 10.5. 2013 krásne prebudenie do rozospievaného vtáčieho orchestra. No nebolo kedy počúvať vtákov ani les. Počúvali Matteho rev motorovej píly. Pot z čela, ohnutý chrbát a konečne šibalský úšklebok v tvári sa zjavil okolo piatej poobede, aby mohli usúdiť že s prípravami sú hotový. Pagóda, stožiar, drevo na prikladanie i fakľa. Všetko je OK. Počasie prialo. Prvý kamaráti, stisky rúk na zvítanie a tradičný Staroprameň. Oheň prašťal a iskry leteli k hviezdnej oblohe za tónov hrajúceho bendža Vlada H., Vandlovej a Šperyho basy, gitary Minyho, Drobca i Mira z Modrej Hviezdy.

Sobota 10.5. 2013 ráno prší. Poobede prší ešte viac. Leje. Sheriff osady Mescalero privítal kamarátov a kamarátky. Oznámil radostnú správu: „Dnes vás vítame na našom konečne už ozaj Malom prechode a poprosím vás, aby ste sa presunuli k baru pod celtu. Dnes naše mokasíny ostanú suché.“

19,00 hod. kamarát Džamila z T.O. Klondike zapaľuje oheň na počesť 37. výročia od založenie osady Mescalero. Slávnostne uvítanie z úst sheriffa osady Kanca a malá spomienka na tragicky zosnulých osadníkov Lišiaka  (30 rokov) a Pekyho. (17 rokov) Pri tónoch osadovej gitary a zapálení sviečok pod stožiarom si úctili ich večnú pamiatku.

Večer sa niesol za tónov gitár v kľudnej atmosfére.

Pagoda osirela…

Kamaráti v spacákoch načúvajú klopot kvapiek. Ešte spomienka na tých čo majú radi a tíško zaspávajú.

Nedeľa 11.5. 2O13 Okolo štvrtej ráno prestalo pršať. Zachmúrená obloha sa nám smiala a možno niekde tam za oblakmi sa usmieval aj Wakan Tanka. A ja som ho vo svojej duši prosil, aby nám odpustil. Sľúbil som mu, že nabudúce už osada Mescalero nezanedbá svoj posvätný tanec. So svojím šamanom bude dlho tancovať pred akciou, aby nám dal krásne počasie.

Zbalil sa tábor i stany trampov. Obloha sa máličko rozjasnila a sľubovala ešte pekný deň.

I my sme sa rozlúčili s týmto prianim.

Ahoj.

Kanco

Foto kamarát Maco


 

Víkend u Pučikovcov na Barbborke 21.6-23-6 2013

ihrcst

Foto Hrča st


 

T.O. Klondike na Liptove

dzamo

Navštívili sme: Demänovský jaskyňu slobody, bobovú dráhu,
Prosiecku a Klačiansku dolinu, Oblazy – mlyny, Malinô Brdo,
Vlkolinec, Liptovskú Maru, Havránok, Čutkovskú dolinu,
Lučanský vodopád.

Džamo.

T.O. Klondike na Liptove


 

Pučiková 50-ka a Meďová 40-ka

pucik50

Foto kamarát Maco

Foto + video kamarát Hrča st.

Foto kamarátka Hrčica

Foto kamarát Ičko

Foto kamarát MarekSancho Sk by with comments disabled.