Rok 2012

4

Oslavy narodenín Drobec (52) Maják (54)
Tak pod touto zámienkou sa tradične 2-hý januárový „víkend“ stretávajú kamaráti na Majsniarovom Laze.
Čas plynie ako voda a bohužiaľ – nikdy sa nevráti. A preto treba každú možnú chvíľu využiť na to, aby sa stretli ľudia, ktorí sa chcú stretnúť, ktorým je spolu dobre a ktorí sa to chcú a dokážu užiť. Počas celého víkendu bola vynikajúca atmosféra, umocnená prekrásnou prírodou a nádherným počasím. Akurátna nádielka snehu umožnila využiť aj lyže aj snežnice. Mladí sa zase predvádzali na bobách, ba aj na lopate. S chalupy sa prakticky od piatku, až do neskorej noci v sobotu, niesol spev a muzika. O tú sa postarali hudobníci zvučných mien. Drobec, Leo, Koník, Miny, Hrča ml., Bimbo a Lobo/skup. Kati/, Bufi, Baran, Ferko, ba občas aj ja. Ale nielen sluchu sa dostalo „estetična“. Ani čuch a chuť neprišli skrátka. Vôňa pečeného bôčiku a guľášu u nás na laze nikdy nechýba. No a toto všetko ešte umocňovalo „trochu“dobrého vychladeného pivka – samozrejme Staropramen. Všetky tieto atribúty vytvárali predpoklady, aby bolo bohovský!!! No predsa len, by to nemuselo stačiť. Najdôležitejšou podmienkou vynikajúcej nálady boli ľudia. Všetkým zúčastneným patrí naša vďaka za svoj nedeliteľný prínos. Túto výbornú akciu vytvorili práve kamaráti, ktorí spolu s nami oslávili naše bezvýznamné narodky. Ďakujeme pekne za dary, ale hlavne za to, že sú a že prišli. Menovite: Bufi, Sam, Lobo, Bubín, Bimbo ( všetci z Moravy)  Zlozor, Lady, Džípo, Janka, Lewis, Mao, Evka, Majo, Ringo, Baran, Maco, Leo, Renča, Hela, Robo, Apa- Jimi, Láďo, Stenly, Tetka, Duňo, Igor, Maťko, Koco, Čuňo, Kocino, Miny, Milka, Koník, Hrča –ml., Ferko, Norika, Lolo –ml., Lenka, Karči, Maják, Irča, Drobec, Majka, Milan.
Ešte raz díky a o rok sa dúfam zídeme.
Ahoj Maják

Oslavy narodenin Drobec -52 Majak- 54

Narodeniny foto kamarát  Džipo


 

„MAZEC“ na Majsniarovom laze.

5

20.-22.4.2012 sa u nás na laze stretli kamaráti, ktorí chceli stráviť veekend spolu, aby sa zabavili a zaspomínali si, samozrejme pri gitarách a dobrom pivku. Tento krát ako zámienka, poslúžila kartová hra „ZASRAN“.

Minuloročný víťaz opäť ukázal svoje majstrovstvo a obhájil titul Majstra Slovenska v tejto kartovej hre. Samozrejme Miny /T.O.Mescalero/- blahoželáme. Ostatní zúčastnení a umiestnení v poradí: Drobec/T.O.Buffalo/,Maják,Pleško,Rigo,Natalo/ T.O.Rogers/,Cheeroký,Apa Jimmy. Okrem hráčov, boli prítomní „kibici“: Vandel/T.O.Lovci/,Adam a Danka, Leo a Soňa, Robo a Hela, Koco/T.O.Buffalo/, Milka/T.O.Rogers/, Karol, Duňo,Čuňo,Tetka,Igor,Maťo,Palo a zopár ďaľších kamarátov, ktorí spoločnými silami vytvorili výbornú sobotňajšiu atmosféru. Piesne zneli dlho do noci. A tom to je. Všetkým zúčastneným ďakuje Maják a T.O.Buffalo.

,,MAZEC“ na Majsniarovom Laze

,,MAZEC“ na Majsniarovom Laze


 

V.Malý Veľký Prechod T.O.Mescalero

kanco

Malý – Veľký prechod. 18-20. 5. 2012 Kľačno Farská lúka – Hadviga. 36 rokov od založenia T.O. Mescalero.

Tento rok sme sa rozhodli presunúť termín osláv založenia našej osady z mesiaca snehu na teplejší a príjemnejší čas a to na 18.-20.deň mesiaca kvetov. Aj preto, aby sme si mohli vychutnať čaro noci pri táboráku. Na flek Farská lúka osada dorazila v piatok o 10,00 hod. aj s kamarátom Pumpou. Zhruba okolo 16,00 hod. bolo po prípravách a už sa objavovali ďalší a ďalší prechodu chtiví kamaráti. Piatkový vytúžený večer sa niesol v krásnych zmeskách piesni v podaní kamaráta Hrču, Hrču ml., Koníka a samozrejme nášho Minyho. Neskôr večer aj osady Klondike.

Sobota. Nádherné počasie. Náš šaman sľúbil okolo 28˚ C. Čakáme na ostatných kamarátov, ktorí ešte majú doraziť. Konečne sme všetci. Krátke zahájenie s privítaním a s oboznámením trate z úst kamaráta Matteho. Pôjdeme neznačenou trasou približne 6,5km cez Čierny les, Červené studne do zabudnutej Hadvigy… Približne 35 trampov šlapalo v tôni stromov aj slnkom rozpálenou zvážnicou k svojmu cieľu k Hadvige. Milé prekvapenie pre mnohých, ktorí zazreli tento úžasný kút. Dolinu lesom obklopenú a v nej dedinku učupenú – Hadvigu. Dnes tu svoje víkendy trávi okolo 17 chatárov a tešia sa z ticha a zelene hôr. Aj my sme sa potešili a pokochali okolitou krásou aj spoločným fotom, ktoré nám bude pripomínať tento deň a kamarátov vôkol nás. Pokračujeme cestou lemovanou drevenicami i chatami rôznych štýlov, von z dediny pod Vysokú, kde kladieme oheň. Trochu dobre upečenej slaninky, špekačiek, za glg ohnivej vody, oddychu a pokračujeme dolu lesným svahom, zvážnicou nad flek. Ďalej kúsok zelenými lúkami, aby sa nám naskytol pohľad dolu na flek a kamarátov, ktorí nás už vítali so zlatým mokom v ruke. Celý prechod trval v pohode 4,5 hodiny cca 16km.Sobota večer 20,00hod. Slávnostné zapálenie ohňa, (Púčik T.O.Medvede) privítanie kamarátov a kamarátiek. Poďakovanie všetkým za strávený čas s nami . Dobrá nálada a zábava pri praskajúcom ohni trvala do neskorej noci.

Nedeľa. Ráno, ako vždy balíme tábor, posledné stisky rúk, ahoj a hajde, mastíme s dobrým pocitom domov .

Za T.O. Mescalero Kanco

Ahoj.

Foto Kamarát Maco

Foto Kamarát Hrča ml.

Foto Kamarát Drobec


 

Posedenie pod Vyšehradom – T.O.Klondike 2012

6

Dňa.25.-27.mája 2012 si T.O. Klondike príjemne hodovalo pri ohníku pod Vyšehradom a poniektorí aj na jeho vrchole.

Ahoj !  Maco

Posedenie pod Vyšehradom T.O.Klondike – foto kamarát Maco

Foto kamarát Ičo


 

Slezina T.S. Jarka 29.6. – 1.7.2012

à

à

Celé to začalo trochu skôr, a to prípravami. Bolo treba všetko nachystať, aby v piatok mohli prísť kamaráti na slávnostne pripravený flek vo Vajdove na Ponickej Hute. Deň D nastal, je poobede cca 16. hod. a prichádzajú prvý kamaráti. Vrúcne zvýtanie, postavenie dočastného príbytku a potom niečo na občerstvenie. Je strašne horúco. V piatok prišli skoro všetci kamaráti, večer okolo 20. hodiny to v bare hučalo ako v úli. Vrava, smiech a hudba. Proste strhla sa veľká nespútaná zábava, ktorá trvala skoro do rána. Na pár hodín skloniť hlavu a znova pokračovať v načatých rozhovoroch či pesničkách. O 14. hod. začal kamarát Kura tam-tamom zvolávať k ohňu na denné zahájenie. T.S. jarka nás privítala úctivo a srdečne. Ťažko sa jej hovorilo od toľkej radosti, slzy šťastia boli na krajíčku. Potom nasledovala súťaž dňa a to Človeče nehnevaj sa. Bola to fakt dobrá zábava. Vyhrali kamaráti: Arabka, Kinto, Miro. Aj deti mali svoju súťaž: hod kruhom na opicu, vyhral malí Kuriak. Po náročnej hre nasledoval guláš a pivo či kofola na osvieženie. Ani sme sa nenazdali a tam-tam zaznel druhý krát a volal nás k večernému slávnostnému zapáleniu pagody, ktorú zápalili T.S Méďo, T.S. Tarantula, T.S. Kinto a T.S Kofi.Po príhovore a oficiálnostiach nasledoval dlhý rad gratulácií a potom sa rozprúdila voľná zábava pri ohni, ktorá trvala do skorých ranných hodín. Je nedeľa a nám sa nechce ísť domov, ale čo už, všetko dobré sa raz skončí a s tým pekným sa nám ťažšie lúči.
Tak zas niekedy nabudúce a zo slovami ahoj sa s Jarkou poberáme domov. Bola to nádherná a vydarená slezina.
Ahoj Púčik

Slezina T.S. Jarka

Foto Hrča st.

Foto kamarát Ičo


 

Indiánske Války 2012- Brezno u Chomutova

7

Vydarená akcia ktorú sme si naplno užili. Ako jediný z hostí sme mali možnosť nakuknúť do zákulisia indiánskej dediny. V piatok sme sa stihli okúpať na miestnom rybníčku. Dokonalí zážitok,len počasie mohlo vydržať…Hau Kola Kura,Ťapka,Miny,Milka.

Indianske války- Brezno u CHomutova 2012


 

Stretnutie na chate u Hrčovcov vo Chvojnici

8

Posledný júlový víkend 27.-29. 7. 2012 sme sa stretli s kamarádi Džamila s Ivou, Ičo so Želkou(T.O. Klondike),Púčik(T.O. Medvede) s T.S. Jarkou na našej chate vo Chvojnici. Tento istý víkend sa konali na Obšiari preteky off-road. V sobotu si boli zasúťažiť aj Pučikovci s Ičom, ktorý im robil navigátora. My ostatní sme sa venovali kapustnici a keďže bolo pekné počasie, ženy sa opaľovali a chytali bronz. V sobotu poobede prišiel aj Kanco z T.O. Mescalero. Zabávali sme sa až do noci a nevadil nám ani dážď. Ráno sa chlapi vybrali na hríby a zopár aj našli. Želka nám pripravila údené ryby ktoré nám veľmi chutili. Poobede sme sa všetci po peknom víkende pobrali domov. Ďakujeme všetkým kamarátom za účasť.

Ahoj,

Hrčica

Stretnutie na chate u Hrčovcov


 

 Husacie hody 9.-11. novembra 2012 T.O. Medvede

9

Dňa 9.-11. novembra 2012 sme oslávili na chalupe Barborka narodeniny kamarátky Janky z T.O. Sivý Orol a popri tom sme si spravili husaco-kačacie hody. Zúčastnili sa: Púčik, Jarka, Miško, Zuzka, Palo, Renatka, Džamo, Ivetka, Ičo, Želka, Marek, Drnda, Paťo, Miro, Taktik, Mini, Milka,

Husacie hody


 

Mariáš na Majsniarovom laze 2012.

10

7.- 9. 12. 2012 sa konal maratón v mariáši. Po 18-hodinách neľútostného súboja bol víťazom po 3-krát kamarát Duňo z T.O. Zubor-Bobor.

Na druhom mieste skončil kamarát Maják a na 3. kamarát Vlado.

Ahoj o rok

Mariáš 2012


 

Kovbojská – Partizánske 2012

kovbojsky

Kamaráti z T.O. Bobor-Zubor robili tradičný kovbojský bál 15.12.2012, ktorého sa zúčastnili kamaráti z Partizánskeho, Prievidze, Trenčína a Hradišťa.

Foto kamarátka Ivka T.O. Klondike


 

Silvester 2012 – Nový rok 2013 T.O. Klondike

klondike 2012

Foto kamarát Marek

 


 

Silvester 2012 – Hrčovci

11

Foto Hrča st.

 


Sancho Sk by with comments disabled.