Rok 2011

IV . Malý – Veľký prechod.

35.rokov od založenia T.O.Mescalero

zvadlo_gric

21.deň v mesiaci snehu si naša osada pripomenula svoje založenie od ktorého uplynulo pre nás neuveriteľných 35 rokov.

Aby sme sa neradovali sami, zorganizovali sme už v poradí IV. ročník Malého-Veľkého prechodu, tentokrát z chaty Mraznica vo Veľkej Lehôtke, na Veľký Grič 971mnm. A tak 29. januára sa spolu s nami zišlo cca 45 kamarátov. Pozvanie prijali osady Rogers, Sonora, Buffalo, Usvit, Klondike, Spálený Vrch, Čierny Havran, samotári Kura, Čiroky a Tarantula. Trnavské trampské osady Túlaví psi, Štvanci, Icarilla, Biely bizón a Biely Tesák. Reprezentovali ich kamaráti: Šoko, Čierny, Šampón, Marek, Mišo, Bublina, Janka a Kutáč, ktorý si pripomenul svoj sviatok – 60 rokov života, ku ktorému kamarátovi Kutačovi ešte raz osada Mescalero praje veľa zdravia a suchý chodník.

Takže odchod na túru bol o 10,00hod. Šlo nás hore 29 kusov. Pohodová trasa cez Uhlisko na Veľký Grič, kde vedie žltá značka s hodnotou 2,35 hod., to bola výzva už pre nie najmladšiu osádku, ktorá pochopiteľne s radosťou privítala občasné pauzy na cigaretku, teplý čaj a studený gambáčik. Snehu okolo 10-20 cm, bezvetrie, úplne jasná obloha. Paráda. Na vrchol Veľkého Griču sme dorazili o 13,30 hod. Odmenou nám bol nádherný výhľad na Donovaly, Kremnické vrchy, Martinské hole…

Trošku sa nám zdvihol adrenalín a vietor a tak po pol hodine fujazd do tábora Mescalerov na Mraznicu.

Späť sa šlo o čosi veselšie, zhruba o 16,30 hod.príchod. Na chalupe nás čakála teplá polievka, teplý čaj, studené pivo, pečený bôčik, zemiakové babky a zákusky.

Večer kamarát Kura zapálil kresadlom strážny oheň, od neho fakľou slávnostný, o ktorý sa staral náš osadník Matte. Zahral som osadovú hymnu a šerif Kanco ešte raz privítal kamarátov, ktorí prišli s nami osláviť 35. výročie založenia osady a poprial im pohodu, plné brušká a uhasený smäd. Pri ohni a v chalupe sme sa bavili do skorých ranných hodín.

Už teraz kujeme plány na V.ročník Malého-Veľkého prechodu, ale to už budeme zase o rok starší.

Miny

T.O.Mescalero

Foto Froschka

Foto Tarantula

Foto Drobec


 

Na Majsniarovom laze sa športovalo!

9

11-13. 03.2011

Áno, dobré vidíte! Športovalo!

Ešte stále dlhé zimné večery a telo “ sádlem obalený “ ma primälo, usporiadať športový “ víkend “ pre rovnako trpiacích kamarátov. Zorganizoval som ďalší kartový turnaj – tento krát sa hral ZASRAN Športovalo sa neúprosne, ale fér. Jediný povolený doping bol Staropramen a pečený bôčik. Zúčastnený boli: Miny, Natalo, Duňo, Susedko, ApaJimmy, Maják, Továrnik, Drobec, Rigo, Koco, Kanco, Lolo. V takomto poradí sa aj umiestnili. Veľmi dobrý servis zabezpečovali: Milka Kocova, Stanly, Kocíno a Mila s T.O Rogers. No a samozrejme Tetka, ktorý sa postaral o naše plné bruchá.

Ahoj Maják

Foto – Zasran na Majniarovom laze


 

Miro v Čavoji.

10

8.9.10.4.2011

Pleško a pán Továrnik sú nositeľmi tohto mena, a tak na oslavu si pozvali kamarátov na chalupu.

Podľa záberov, vidíte, že sa oslavovalo statočne – ako sa patrí.

Nuž čo, my v našom združení sme zvyknutí, že všetko sa robí tak, ako sa patrí.

Ešte raz, všetko najlepšie nositeľom tohto „ MÍRO – tvorného“ mena a samozrejme, aj

ostatným kamarátom Miroslavom.

Ahoj Maják

Foto


 

Brigáda v Klačne T.O. Mescalero

11

Na pozvanie kamaráta Kanca som sa zúčastnil na brigáde v Klačne na Farskej lúke. Jednalo sa hlavne o prečistenie lúky a spaľovanie napilených krovín. Robota ubiehala od ruky počasie vyšlo na jednotku čo viac si priať.Na večer sme sa presunuli k Mattemu, kde na nás čakal guláš ktorý dal bodku za užitočným dňom. Zúčastnili sa T.O.Čierny Havran: Brigo,Major,Brendy,Stoky T.O.Mescalero: Kanco,Miny,Gabo,Gringo,Matte T.S.Kura T.O.Klondike: Džamila.

Ahoj.Kura.

Brigáda T.O. Mescalero


 

Veľká sláva na Majsniarovom laze.

12

S trasúcim perom(od dojatia), oznamujem trampskému svetu, že náš kamarát Koco, konečne vstúpil do stavu manželského (aká to pochabosť).Dňa 20.mája 2011.Spolu s Milkou sa rozhodli, tohto pamätného dňa, povedať si svoje ÁNO a ďalej kráčať a žiť spoločne aj s úradným požehnaním.( A nie ako doteraz – žiť v hriechu.)U nás na laze sa pri tejto príležitosti, zišla vážená spoločnosť, aby spolu s mladomanželmi oslávili tento, v skutočnosti míľnikový deň.(Veď bolo aj na čase.)Dobre sme si zapapkali, sem tam niečo popili a pri dobrej zábave si uctili Koca a Milku.My všetci zúčastnení, ale verím, že aj vy ostatní, čo ich poznáte, a je vás veľa, po celom Slovensku a Morave, im k tomuto rozhodnutiu, blahoželáme, a prajeme veľa šťastia , lásky a veľa spoločných rokov strávených v spoločnosti, najvyberanejšej, teda v našej.

Ahoj Maják.

Svatba Koco a Milka


 

T.O.KLONDIKE na Vyšehrade.

20.-22.mája na našom fleku v Jasenove.
Ahoj Maco

13

T.O. Klondike na Vyšehrade


 

Suchozemci na mor.. (Morave)

14

Konečne nastal ten deň (3.jún 2011), kedy sa naplnilo naše dlho očakávané putovanie po Baťovom kanáli. Na túto výpravu sme dostali pozvanie od Loba u nás na Majsniarove v zime 2009. Termín sme upresnili v roku 2010 v septembri na Morave. Mao to mal pod palcom a to bola záruka, že sa to uskutoční, tak ako to bolo dohodnuté.Po príchode do „kempu“ vo Veselí na Morave sme sa zvítali s Lobom a hneď v piatok sme si aj odskúšali plavbu na jeho „hausbode“. Večer táborák – plánovanie veľkej výpravy na sobotu a do skorého rána sa „kempom“ postaveným vo westernovom štýle niesli trampské a občasné iááá jedného z piatich somárov, ktoré tam chová Lobov sused. Za zmienku stojí aj fakt, že Mao po 16 rokoch prekonal svoju abstinenciu a tak musel ísť predčasne do stanu vyspávať opičku. Ale toto nech ostane medzi nami. Nikomu to nepovedz!V sobotu pristála v prístave druhá loď s kapitánom Radkom a tak sme sa mohli všetci nalodiť. Prísne predpisy totiž umožňovali len obmedzení počet pasažierov. 1.loď – kapitán Lobo a posádka: Mao, Evka a Majo, Koco a Kocino, Laďo, Stenly a Stáňa, Tetka, Maťo a Maťko, bocman Bublín a Sam – lodný kuchár. 2.loď – Kapitán Radek, a posádku tvorili: bocman Johan, Kutáčov syn – Majo s kamoškou Miškou, Duňo, Džipo a Janka, Laco –Smradko a Eva, Maják a Irča.Plavili sme sa z Veselí na Morave až po Skalicu na Slovensku. Tam sme sa otočili a naspäť. Prespali sme v obci Petrov. Dĺžka kanálu je asi 60 km a z prestávkami na nutné občerstvenie a 13 plavebnými komorami jedna cesta trvala asi 6 hodín. Celý víkend bol úplne fantastický, dobrá atmosféra a pekná pre nás atraktívna príroda umocnila výborný dojem z celej akcie.

Nakoniec nech sa páči všetko toto je vidieť aj z priloženej fotodokumentácie od autorov : Džipo, Janka a Irča.

Ahoj Maják

Baťov kanál


 

T.O.Mescalero oslava Ladislava –Farská lúka

15

V piatok sme spoločne vyrazili s pivárne patrične naložený.Po zložitej ceste na flek sme sa pustili do stavby prístrešku.Založili sme si ohník a šup ho grilovať ryby,klobásky a všakovaké dobroty.Miny nám ktomu nôtil a takto sme sa bavili do skorého rána.Moc sa toho nenaspalo a slniečko nás postupne povyháňalo zo stanov.Kanco s Henrom sa postarali o dobrý guláš a samozrejme sa pokračovalo v grilovaní.Poobede sme všetci spoločne zagratulovali Kancovi k meninám.Večer sa niesol vduchu spomienok, vtipov a pri gitare sa vystriedali Miny ,Liro,Ostriež so svojimi starými songami.

T.O.Mescalero oslava Ladislava


 

Veľký vander 24. – 30. 8. 2011 – T.O. Klondike, T.O. Rogers, T.O. Buffalo, T.S. Hrčovci a kamarát Dušan

16

Celkovo nás bolo 32 trampov z Prievidze.
Ubytovaný sme boli na Oravskej priehrade, navštívili sme Vychylovskú železničku, Slanický ostrov, Kasprov vrch, Roháčske plesá, Oravský hrad.

Oravska Priehrada 2011

Oravska Priehrada 2011 – Foto kamarát Ičo

Oravska Priehrada 2011 – Foto kamarát Dušan

Oravska Priehrada 2011 – Foto kamarát Hrča ml.

Oravska Priehrada 2011 –  Foto kamarát Drobec

Oravska Priehrada 2011 – Foto kamarát Koco ml


 

PotlachT.O.Medvede B.Bystrica

17

Do Bystrice som vyrazil spoločne s Mattem,Gabom T.O.MESCALERO a Čuflom T.O. SONORA.Cesta ubehla ako po masle.Po príchode na flek sme sa zvítali s kamarátmi a začali stavať prístrešok na noc a proti slniečku ktorého bolo celí víkend požehnane.Večer sme strávili v kruhu kamarátov.V sobotu sme si neodpustili trochu kartičiek.Po zahájení som sa zúčastnil olympískych hier v tieni.A musím sa pochváliť, vyhádzal som si tretie miesto.Po súťažiach nasledoval guláš v podaní majstra Paliho.Večer som dostal tú česť zapalovať oheň sily spoločne s Kancom-láska,DŽamila-pravda,Kutáč-krása.Bolo super a teším sa na ďalšiu krásnu akciu v podaní T.O.Medvede AHOJ KURA.

PotlachT.O.Medvede B.Bystrica

Maco-T.O.Medvede


 

Potlach pri príležitosti 30.výročia T.O.Bobor a 25.výročia T.O.Ohio

bobor 30

Dňa 1.-3. júla sa uskutočnil v Handlovských horách potlach pri príležitosti 30.výročia T.O.Bobor a 25.výročia T.O.Ohio.
Bolo tam fain.
Ahoj.  Maco

Potlach pri príležitosti 30.výročia T.O.Bobor a 25.výročia T.O.Ohio


 

Vlajka vzhůru letí….

( 70 rokov trampingu v Ivanke pri Dunaji )

1

Ja osobne (aj mnohí z vás),vždy přežívam zapálenie ohňa ako emotívny vrchol potlachu. Na tomto potlachu to bolo akési silnejšie, akési hlbšie. Prečo? Neviem.

Možno preto, lebo prebiehalo veľmi jednoducho, bez zbytočných efektov, napriek tomu prísne podľa woodcraftu. Boli prečítané symboly ohňov pravdy, krásy, sily a lásky-bolo by ich potrebné pripomínať častejšie.

Možno preto, lebo tak krásne spievať vlajku som už dlho nepočul. Predstavte si 300-350 členný chorál, ktorý z láskou v tichu podvečera, pri rozhorievaní sa táborového ohňa spieva hymnu. Ešte teraz mi ide mráz po chrbte.

Možno preto, lebo zapálenie bolo vyvrcholením celodennej atmosféry plnej pohody a prekrásnych piesni, hlavne starších hitov.

Možno preto, lebo som bol prítomný stretnutiu starých bardov, z ktorých sálala úcta a hrdosť k histórii trampingu.

Možno preto, lebo príhovor šerifa Špricka bol úprimný, jednoduchý, plný pokory a úcty pred trampami, ktorí ho v tichosti vypočuli.

Možno preto, lebo ako Špricek povedal, tramping nepozná hranice a skutočne, na tomto potlachu boli kamaráti z celej československej republiky.

Možno preto, lebo z malej dediny bolo 20 poriadajucich osád, ktoré slávili 40 rokov svojho trvania. ( T.O. Zelená sedma – 70 rokov).

Kamaráti z Ivanky, ďakujem za tento nezabudnuteľný zážitok.

Maják.

Foto Bludný Hobo.

Vlajka vzhuru letí


 

Oslava 50- ky Ivky, Hekyho a 40- ky Pala z T.O .Klondike .

2

V dňoch 25.až 28.augusta sa v Jasenove konala oslava 50ky Ivky a Hekyho s 40kou Pala.

Ahoj Maco

Maco – Oslava 50ky Ivka.Hekya 40ky Palo

50 ka Ivka Heky 40 ka Palo


 

Mariáš na Majsniarovom laze 18.-19.11.2011

3

Tak a opäť sú tu dlhé zimné večery. Trampi sa pozašívajú na chalupách a clivo budú pri pivku spomínať na zašlé časy. Aj mi z Majsniarovho Lazu. A aby bola aj nijaká športová a teda pohybová činnosť, pred tromi rokmi som vymyslel „Mariášový maratón“. Po vydarenom 0- tom ročníku som za pomoci TO. Bufallo založil tradíciu a 18. – 19. 11.2011 sme usporiadali 2. Ročník. Zúčastnili sa:

Duňo – TO. Zubor – Bobor

Maják – TS

Vlado

Apa

Štefan

Michal

Erik

Bufallo- TS

Slina – TO Lovci

Drobec –TO Buffalo

V tomto poradí aj skončili. Hral sa 16 hodinový maratón a poviem Vám bola to drina. Ale všetko dopadlo výborne a všetci zúčastnení sa už tešia na ďalší ročník. Full servis zabezpečovali Koco a Tetka, k plnej spokojnosti. Dokonca aj tú kovbojskú fazuľu trochu presolili, aby lepšie chutilo pivko. A tak je to správne, tak to má byť. Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným za vytrvalosť, férový boj a majstrovstvo, ktoré museli preukázať. A samozrejme Kocovi a Tetke za starostlivosť.

P.S. kamaráti, ak budete mať záujem zúčasniť sa 3.ročníka – prihláste sa u mňa.

Ahoj Maják

Marias na Majsniarovom laze


 

Predĺžený víkend na Barborke T.O. Klondike

4

Predĺžený víkend od 17. – 20. 11. 2011 sme si spestrili husaco – kačacími hodami a stavbou altánku na chalupe Barborka – Ponická Hut.

Predlžený víkend na Barkorke.


 

Vanaláš 2011 – Staré Hutě / stretnutie kamarátov/ 2.-.4.12.2011

5

Tak takto nazval túto akciu šerif T.O.Černá řeka – Bufi. Už z tohto názvu vidieť, o čo šlo. Skutočne, bolo to príjemné stretnutie kamarátov so všetkým, čo k tomu patrí. S dobrou muzikou, Bufi, Drobec, Miny, Leo, Robin a kapela Kati z Brna. S dobrým jedlom – postarali sa domáci na čele so Samom – T.O.Líné kostry. Pre istotu sme aj my všetci trochu prispeli, takže tie stoly s jedlom vyzerali ako na svadbe. V sobotu výšľap na hrad Buchlov / nie všetci/ a v podvečer sa stali z nás „someliery“. Bufi totiž zorganizoval „ Koštu“, čo vo vinárskom žargóne znamená koštovka a hodnotenie vín. Mali sme k dispozícií 15 vzoriek bieleho a asi 6 vzoriek červeného vína. Aj keď by to o nás pivných odchovancov nikto nečakal, veľmi rýchlo sme sa adaptovali na odborníkov na kvalitné vína. Košta trvala asi 3 hodiny, a som za ňu / a nielen ja/ veľmi vďačný. Naučil som sa totiž popíjať dobré vínko. Po veľmi dobrej odbornej prednáške /Bufi /, sme viacerí zistili, že víno sa neslope. Takže záverom: bolo to super a veľká vďaka patrí našim moravským kamarátom – hostiteľom, ale aj všetkým zúčastneným, za to, že vytvorili takú príjemnú atmosféru. Dúfam/ a nielen ja/,že si to o rok zopakujeme.

Ahoj Maják

Vanaláš 2011 Staré Hute


 

Silvester 2011, nový rok 2012 chalupa Barborka, Ponická Huta

6

Silvester 2011, nový rok 2012 chalupa Barborka, Ponická Huta – zúčastnili sa T.O. Medvede, T.O. Klondike, T.O. Sivý orol, T. S. Medveď a kamarát Dušan

Silvester 2011,Nový Rok 2012


 

Silvester Majsniarov laz

7

Opäť sa raz stretol rok s rokom a opäť sme túto udalosť oslávili ako sa patrí . Asi 25 kamarátov pri polnočnom táboráku, ako mnohokrát pred tým. Samozrejme, že bola aj spoločná večera. Tento krát sa o ňu postarala Irča, ktorá oslávila pri slávnostnom stole aj svoju 50-tku. Pri príprave večer jej výdatne asistovali aj Majka s Milkou. Prítomní kamaráti aj kamarátky : Jimmy & Saňa,Patrik, Leo & Soňa, Robo& Hela, Alfi & Viera, Šimon, Koco & Milka, Kocino, Drobec & Majka, Láďo & Staňa, Stenly, Maťo& Petra, Tetka, Renča, Peťo& Janka, Maják & Irča. O ohňostroj sa postarali dorastenci.
Atmosféra?
Dlho do noci – skôr do skorého rána sa lazom niesli trampské piesne v podaní Lea, Drobca a Jimmyho: „No mohlo byť inak ako výborne?“
P.S. Aj touto cestou: „Irče všetko najlepšie k narodkám“!
Ahoj Maják

Silvester Majsniarov Laz


 

Kovbojský bál

8

Dňa 17.12.2011 sa uskutočnil v Malých Kršteňanoch tradičny kovbojský bál poriadaný kamarátmi z Partizánskeho. Bol to jeden z najvydarenejších bálov.

To že to tak bolo spôsobila výborná organizácia,dobrá spoločnosť a dobrá kapela Krpci.

Tešíme sa o rok

Ahoj Maják.

Kovbojska 2011– foto kamarát Hobo

 


Sancho Sk by with comments disabled.