Potlachy v roku 2011

35. rokov T.O. MESCALERO

11 22

Zahorel štvornásobný slávnostný oheň.

Dňa 19.-21.8.2011 osada MESCALERO slávila 35.rokov od jej vzniku a to už po 9. krát Indiánskymi hrami, ktoré sa tento raz konali v  Kľačne na Farskej lúke. Za krásneho počasia, sa bavilo a tlachalo pri dobrom pive,  kofole a hudbe veľa kamarátov.

Po slávnostnom zahájení a denných súťažiach , šaman Matte tancom vyhnal zlých duchov, očistil kruh čistoty, aby mohlo dôjsť k zapáleniu slávnostného ohňa a privítaniu kamarátov z Moravy a Slovenska.

Tento večer bol pre osadu MESCALERO nielen sviatočným tým, že slávila 35-te výročie od založenia, ale aj tým, že prijala do svojich radov nového kamaráta – osadníka. Kamarát KURA, ktorý jazdil ako T.S. slávnostne zložil sľub osady MESCALERO a tak sa stal jej právoplatným členom. Tak KURA náš vitaj v osade, nech tvoje kroky a činy chváli, sprevádza a chráni na potulkách s nami WAKANA TANKA.

Teplý a príjemný večer sa niesol v dobrej nálade až do skorých ranných hodín. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli s prípravami a zároveň poďakovať osadám, kamarátom a kamarátkam, ktorí túto, pre nás tak vzácnu chvíľu prežili spolu s nami.

Hawk

T.O. MESCALERO -Kanco

Foto Froschka2 – T.O.MESCALERO 2011

Foto T.O. MESCALERO 2011

Foto Maco – T.O.MESCALERO 2011


 

Vlajka vzhůru letí…. ( 70 rokov trampingu v Ivanke pri Dunaji )

8

Ja osobne (aj mnohí z vás),vždy přežívam zapálenie ohňa ako emotívny vrchol potlachu. Na tomto potlachu to bolo akési silnejšie, akési hlbšie. Prečo? Neviem.

Možno preto, lebo prebiehalo veľmi jednoducho, bez zbytočných efektov, napriek tomu prísne podľa woodcraftu. Boli prečítané symboly ohňov pravdy, krásy, sily a lásky-bolo by ich potrebné pripomínať častejšie.

Možno preto, lebo tak krásne spievať vlajku som už dlho nepočul. Predstavte si 300-350 členný chorál, ktorý z láskou v tichu podvečera, pri rozhorievaní sa táborového ohňa spieva hymnu. Ešte teraz mi ide mráz po chrbte.

Možno preto, lebo zapálenie bolo vyvrcholením celodennej atmosféry plnej pohody a prekrásnych piesni, hlavne starších hitov.

Možno preto, lebo som bol prítomný stretnutiu starých bardov, z ktorých sálala úcta a hrdosť k histórii trampingu.

Možno preto, lebo príhovor šerifa Špricka bol úprimný, jednoduchý, plný pokory a úcty pred trampami, ktorí ho v tichosti vypočuli.

Možno preto, lebo ako Špricek povedal, tramping nepozná hranice a skutočne, na tomto potlachu boli kamaráti z celej československej republiky.

Možno preto, lebo z malej dediny bolo 20 poriadajucich osád, ktoré slávili 40 rokov svojho trvania. ( T.O. Zelená sedma – 70 rokov).

Kamaráti z Ivanky, ďakujem za tento nezabudnuteľný zážitok.

Maják.

Foto Bludný Hobo.

Foto Vlajka vzhuru letí


 

40.Výročný oheň T.O.Čierny Orol-Solčany

9

Do Solčan sme vyrazili v sobotu doobeda.Po strastiplnej ceste pekného šlapáku sme dorazili na flek.Vládla tam príjemná atmosféra, muziky neúrekom. Posilnili sme sa navarenou držkovicou podaktorí zaliali kofolkou iný pivom.Po zahájení nasledovali súťaže,gulášik…Kamaráti mali pekne upravený flek takže bolo čo obdivovať.Po zapálení pagody sme sa pomaly vydali na cestu späť.Kamaráti si naozaj nechali záležať,bola to vydarená akcia.

Ahoj Kura.

Foto 40.Výročný oheň T.O.Čierny Orol-Solčany


 

15.výročie T.O.Čierny Havran.

10

Dňa 22.-24.júla sa uskutočnil v Kľačne na Farskéj lúke potlach pri príležitosti 15.výročia T.O.Čierny Havran.
Bola to vydarená akcia.
Ahoj.Maco

Foto Maco 15 Výročie TO Čierny Havran

Foto Ičo   15Výročie   TO Čierny Havran


 

35.Výročný oheň založenia T.O.Colorado a 25.Výročie výhlasenia T.S.Golem

10 11

Foto 35.Výročný oheň založeniaT.O.Colorado a 25.Výročie výhlasenia T.S.Golem


 

Potlach pri príležitosti 30.výročia T.O.Bobor a 25.výročia T.O.Ohio

bobor 30

Dňa 1.-3. júla sa uskutočnil v Handlovských horách potlach pri príležitosti 30.výročia T.O.Bobor a 25.výročia T.O.Ohio.
Bolo tam fain.
Ahoj.  Maco

Foto Potlach pri príležitosti 30.výročia T.O.Bobor a 25.výročia T.O.Ohio


 

Potlach T.O.Medvede B.Bystrica

11

Do Bystrice som vyrazil spoločne s Mattem,Gabom T.O.MESCALERO a Čuflom T.O. SONORA.Cesta ubehla ako po masle.Po príchode na flek sme sa zvítali s kamarátmi a začali stavať prístrešok na noc a proti slniečku ktorého bolo celí víkend požehnane.Večer sme strávili v kruhu kamarátov.V sobotu sme si neodpustili trochu kartičiek.Po zahájení som sa zúčastnil olympískych hier v tieni.A musím sa pochváliť, vyhádzal som si tretie miesto.Po súťažiach nasledoval guláš v podaní majstra Paliho.Večer som dostal tú česť zapalovať oheň sily spoločne s Kancom-láska,DŽamila-pravda,Kutáč-krása.Bolo super a teším sa na ďalšiu krásnu akciu v podaní T.O.Medvede AHOJ KURA.

Foto PotlachT.O.Medvede B.Bystrica

Foto Maco-T.O.Medvede


Sancho Sk by with comments disabled.