Potlachy v roku 2010

10. vyročný oheň T.O. Sivý Orol

46730_151592551533387_100000479280036_383247_2680494_n_1024x681


 

25.Výročný oheň T.O. Spálený Vrch

spal.vrch

Foto 25. výročný oheň


 

30.Výročný oheň T.O. KLONDIKE

30_klondike 0001

Foto 30. výročný oheň


 

 

30. Výročný oheň TO.Bodláci

12

Táto osem členná osada usporiadala 30. Výročný oheň založenia ich osady na fleku “Silverádo” TO.Čierny Mustang v malej obce Hlučín na severnej Morave pri známom meste Ostrava .Táborový oheň vzplanul dňa 18 .9 .2010 .Od piatku sa schádzali trampi aby spoločne zalomili palec a uctili si potlach svojou účasťou .Veselí spev v znení gitár sa ozývali do diaľav za obzory okolitých hôr až do vychádzajúceho slnka .Organizátori tak skvelej pripravenej akcii nám nielenže pripravili pestrí program ale sa postarali aj o pekné počasie .Sherif John .zástupca sherifa Huli a ostatný členovia osady Miňo ,Bob ,Karlos ,Šéfko a Jerry boli hlavnými osobami tohto podujatia .Za pekného sobotného rána sme sa vybrali z Prievidze Blonďák ,Marika Tarantula a Stenly do pekného Moravsko-Slezkého kraja za českými kamarátmi zo Slovenska .Na stanovené miesto sme dorazili poobede kde nás už pekne privítali .Na dennom zahájení nás John privítal a oboznámil so súťažami ktoré prebiehali priebežne .Ako prvá súťaž bola dedská s názvom “čikula “ druhá bola do 13 .rokov “skok vo vreci” tretia bola “lentilkova” po nich nasledovala dospelacká kde si všetci mohli vyskúšať zručnosť v šialenej streľbe .V trojboji si tiež mnohý vyskúšali svoju šikovnosť .Tretia kategória spočívala na chodulach a štvrtá posledná disciplína bola zástrčka .Po súťažiach nastala voľná zábava až do zapálenia ohňa .Ten očakávaný okamih zapálenia táborového ohňa nastal o 19.00hod. kde dostali túto veľkú česť Stenly s Coloreda a Fred -Logan z TO.Čierny Mustang .Po odznení “vlajky” sme si uctili kamarátov ktorí už sa nikdy nezúčastnia na podobných akciach minútou ticha .Sherif John uzavrel kruh čistoty a prijal kamaráta Sanyho do osady potom začala večerná súťaž “kolíkova” .Do rána nás zabávala skupina “Tramps-kapela…Argument z Vrátimova .O teplo sa nám do rána postaral pekelník kamarát Jižan .Nesmiem zabudnúť na Kamarátku TS.Tuláčku ako najstaršiu účastničku potlachu ktorá mi napísala jeden pekný výrok citujem”Nič na svete nám nepatrí len čas.Preto si ho vážme je náš”!V nedelu ako vždy všetko čo pekné začína musí aj skončiť .Rozlúčili sme sa s Moravskými kamarátmi a odcestovali sme domov .Sú to príjemny kamaráti a o organizátoroch len toľko vedia a pridajú !!!!           ahoj Tarantula .

Foto


 

29.výročný oheň T.O.Chřiby.

13

V dňoch 15. – 17. 10. 2010 sa konal 29. výročný oheň T.O.Chřiby.

V sobotu ráno, sme spolu s Ladom/T.O. Zubor-Bobor/vyrazili smer Korýčany – Lískovecna Morave. Na fleku T.O.Chřiby, už prebiehala súťaž v golfe, tak sme sa zúčastnili ostatných súťaží./hod sekerou, hod nožom, streľba z luku/. Po týchto súťažiach, prebehla ženská súťaž, ktorej sme sa zúčastnili, len ako diváci. Ďalšia súťaž bola umelecká, a tam kamaráti vystavovali svoje práce./veľmi pekné veci- viď foto/.

Po veľmi dobrom guľáši sa čakalo na slávnostné zapálenie ohňa. Po zapálení ohňa a privítaní šerifom Hugom, začali večerné súťaže./sólo spev, duo spev, spev skupín, veselé rozprávanie/ Po súťažiach začala voľná zábava, ktorá trvala až do skorého rána./spať som šiel o 4,30 hod/

Ráno sme si dali Slovensko- Moravské raňajky a s pozdravom Ahoj, sme sa rozlúčili s kamarátmi a veľmi pekným flekom T.O. Chřiby.

Drobec

Foto

 


Sancho Sk by with comments disabled.